Ariş Medya - Pırlanta ve Mücevher Portalı

BURÇLAR VE TAŞLAR


GELİNLERE ÖZEL


ÜYE GİRİŞŞifremi Unuttum Üye Ol

CANIM ANNEME


ELMAS HAKKINDA


HABER ARA


Gelişmiş Arama

DİĞER SİTELERİMİZ

 
E-Ticaret:
  arispirlanta.com
  arisdiamond.com


Kurumsal Sitemiz:
  aris.com.tr

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

MELEKLER KAHVESİ


ANKET

En çok kullandığınız takı hangisidir?

Tüm Anketler

VİDEO ARA


BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber listemize kaydolarak tüm yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

AKREP SÜRECİ YÜZEYDE

Didem CAN

24/Ekim/2012, 10:28

Didem CAN

Satürn’ün Akrep burcuna geçiş yapmasıyla artık içsel yolculuğumuz başladı. Akrep arketipi derinlerle, islah etmekle, arıtmayla ilgilidir. Nüfuz edici özelliği vardır. Temel konusu ise dönüştürmektir. Bir Akrep kendi karanlık yönlerine kolaylıkla bakıp onları dönüştürme potansiyeline sahiptir. İşte bu hafta Güneş’in Satürn ile yapacağı kavuşum bu vurguyu biraz daha arttıracak. Satürn’ün Akrep burcundaki serüvenini iyice görünür hale getirecek.

Biraz sıkıntılı, sancılı bir dönemden geçiyoruz. Hayallerimizi sorguluyoruz, üzerimizde hissettiğimiz baskıyı sorguluyoruz ve isyan etmek istiyoruz. Büyüme hedeflerimize göre hareket edemiyoruz. Bir şeylerin arayışı içindeyiz. Hayatımızı yeniden yapılandırma hayalleri kuruyoruz.

Güneş’in ışınları Satürn’ün yapılandırması gereken konuları aydınlatıyor. İçinden geçmekte olduğumuz dönemde hayatımızın hangi alanını yeniden inşa etmemiz gerekiyorsa bunun için bize ışık tutuyor. Bu rehberlik çeşitli şekillerde sahne alabilir günlük yaşamın içinde. İlk etapta korkularımızı, komplekslerimizi, acizliklerimizi aynalayabilir. Kendimizle yüzleşme ve derinlere gömdüğümüz duygularımızla hesaplaşma vaktinin geldiğini işaret edebilir. Dolunay da yaklaşırken, bugünlerde hissettiklerimizi hafife almazsak ilk adımı atmış oluruz.

Kasım ayının ortalarında baskıya karşı olan isyan arzumuz; korkularımız ve sorumluluklarımız aracılığı ile tetiklenecek. Başka bir deyişle sınırlanma hissi ve kısıtlanmalar ile güç, tahakküm ve manüpülasyon el ele verip bizi hayata karşı özgürleşmeye zorlayacak. Bu durum karşısında en sağlıklı şekilde hareket edebilmek için, kendimize karşı dürüst olmamız gerekir. Hayata dayatmak veya hayatı kontrol etmeye çalışmak yerine teslim olmak ve bırakabilmeyi öğrenmek vermemiz gereken ilk sınav olabilir. Hayatı olduğu Kabul edebilirsek, bırakmayı becerebilirsek, kendimizi de olduğumuz gibi Kabul edebiliriz belki.

İçimizdeki acizlik, yetersizlik hislerini dönüştürerek yeni bir cevher olarak gün ışığına çıkarabiliriz. Artık bize hizmet etmeyen konuları geride bırakarak ilerleme dönemidir. Arkasına saklandığımız yalanların, bizi rahatlatan pembe tabloların arkasında yatan asıl gerçeği arama vaktidir.

Astrolojik sembolizmde bütünsellik söz konusu olduğunu düşünürsek; Satürn’ün Akrep burcundan önce Terazi’deki seyrini de mutlaka göz önünde bulundurmalıyız. Sonuçta “ ben ve sen” konularının, ilişkilerde denge arayışının, uzlaşabilmenin ve orta yolu bulma gayretinin bir sonucu olarak Akrep süreci yaşanacaktır. Eğer son 2 yılda çözülememiş ve baskılanmış konular varsa bu dönemde şiddetini arttırarak karşımıza çıkma olasılığı yüksektir. (Hatta bunu son 7 yıl ve hatta 14 yıl olarak da düşünebiliriz.) Satürn döngüleri insan ömründe kalıcı yapılanmaları temsil eder. Elbette bir şeyleri inşa etmek, ortaya çıkartmak kolay bir süreç değildir. Hayatın içinde söz konusu insan faktörü ise, bu her şeyden zor olacaktır. Satürn de bu sebeple en zorlayıcı öğretmen olarak karşımıza çıkar ve bizi kendimizi yeniden yapılandırmak için zorlar.

Kendimize yaptığımız yolculukta bulduklarımızla yüzleşmenin zorluğu kadar, kendimizden kaçmak da bir o kadar zorlayıcı olacaktır. Kim olduğumuzu bilirsek, nereye ve hangi araçla gitmemiz gerektiğini de biliriz. İşte o zaman kendimizi yanlış bir yerde ve huzursuz hissetmeyiz. Meselemiz her zaman kendimize şefkatle ve adım adım yaklaşmak olmalı sanırım. Bu kadarını kendimize borçluyuz en azından

Kasım ayı tutulmalar ve Merkür gerilemesi ile hayata bir devinim kazandıracak. Bizi hareket etmeye zorlayacak. Bir şeylerin değişmesi için gerekli olan koşulları oluşturacak. İstesek de istemesek de karar almaya, harekete geçmeye, son vermeye veya yeniden denemeye zorlayacak. Uzun ve zorlu bir yolculuğun başındayız. Biraz daha sabır diliyorum. Unutmamak gerekir ki yarına şekil verecek olan bugün yaptıklarımızdır.

Didem Can
İstanbul

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KATALOGLARIMIZ

PRATİK BİLGİLER


BEN BİR GÖKKUŞAĞI ÇOCUĞUYUM10/Kasım/2016

GÜZEL SÖZLER

Bir tehlike anında gemiden uzaklaşan fareler, geminin batmamasını bir türlü affedemezler.
W. Brudzinski

İSTEKKART

SİYAH ELMAS


DEĞERLİ TAŞLAR

PARİ YAZARLAR

TIKLA OYNA


GALERİ

GOOGLE ÇEVİRİ

Çeviri

ZÜMRÜT


Arismedya.com © 2010 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu
www.arispirlanta.com - www.arisdiamond.com - www.arisevlilik.com - www.aris.com.tr