Ariş Medya - Pırlanta ve Mücevher Portalı

BURÇLAR VE TAŞLAR


GELİNLERE ÖZEL


ÜYE GİRİŞŞifremi Unuttum Üye Ol

CANIM ANNEME


ELMAS HAKKINDA


HABER ARA


Gelişmiş Arama

DİĞER SİTELERİMİZ

 
E-Ticaret:
  arispirlanta.com
  arisdiamond.com


Kurumsal Sitemiz:
  aris.com.tr

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

MELEKLER KAHVESİ


ANKET

En çok kullandığınız takı hangisidir?

Tüm Anketler

VİDEO ARA


BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber listemize kaydolarak tüm yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.
Dileklerinizi meleklere fısıldayın

Dileklerinizi meleklere fısıldayın

Tarih 08/Kasım/2012, 15:18 Editör Cihan

Son yıllarda dinlerde açıkça varlıklarından bahsedilen meleklerden daha sık ve daha farklı şekillerde bahsedilir oldu.

Son yıllarda dinlerde açıkça varlıklarından bahsedilen meleklerden daha sık ve daha farklı şekillerde bahsedilir oldu. Artık ‘meleklerle iletişim kurmak’, ‘meleklerden yardım istemek’ sıklıkla karşılaştığımız cümleler arasında yer alıyor. Meleklerin aslında her zaman yanımızda oldukları, bizlere yardım etmek, dileklerimizi gerçekleştirmek için hazır olduklarına rastlıyoruz pek çok kaynakta… Farklı anlatımlar olsa da buluşulan ortak nokta şu: “Onlarla iletişim kurmak çok kolay ve sadece yürekten istemek yeterli…” Melekler, enerjilerden yaratılmış ışık varlıklar olarak tanımlanıyor. Evrenin düzeninde önemli rol oynadıkları çeşitli kaynaklarda yer alıyor. Onlarla iletişim genellikle hissetmek olarak tanımlanırken, meleklerin renklerle, rakamlarla, tüylerle, bulutlarla, bozuk paralarla ve gökkuşağı ile bizlere işaretler verdikleri belirtiliyor. Bazen önünüze düşen ya da birdenbire gözünüze çarpan bir tüy, başınızı kaldırdığınızda dikkatini çeken ve şekliyle sizi şaşırtan bulut, kafanızda soru işaretiyle dolaşırken aniden karşınıza çıkan bir sayı, kaldırımda gördüğünüz alıp almamakta kararsız kaldığınız bozuk paralar, bunlar hepsi meleklerden size bir işaret olabilir.Bazı melekler ve onlarla anılan görevleri:

Başmelek Mikail (Michael): Adı ‘Allah gibi olan’ anlamında. Mikail’in görevi egoyu ve korkuyu uzaklaştırmak. Her türlü tehlikeye karşı kusursuz kalkanıyla sizi korur. Hangi melekten yardım isteyeceğini bilmiyorsanız ona başvurun.

Başmelek Azrail (Azrael): Adının anlamı ‘Allah’ın yardım eden eli’. Azrail, üzerine yüklenen olumsuz imajın aksine canımızı almaz, ölüm anında bize yardım eder, ışığa doğru yumuşak geçiş yapmayı sağlar. Kaybetme acısını hafifletir. Bir ölüm durumunda onu, kendiniz ve sevdikleriniz için yardıma çağırabilirsiniz.

Başmelek Cebrail (Gabriel): Yazar, konuşmacı, gazeteci, iletişimci ve çocukların başmeleği. İncil’de Meryem’e hamile olduğunu bildiren melek olduğu düşünülür. Bu yüzden habercidir. Adının anlamı ‘Allah benim gücümdür’.

Başmelek İsrafil (Raphael): İyileşme için ‘Allah’ın şifacısı’ anlamına gelen İsrafil’i çağırmak gerekir. Her türlü ağrı, fiziksel, duygusal, ruhsal yardımı ondan isteyin. Şifa için yol göstermesini isterseniz, İsrafil, aurasının rengi olan yeşil ışıkla sizi sarar. Yeşil şifanın rengidir ve özel kişiler İsrafil çevredeyken yeşil kıvılcımlar görür.

Başmelek Uriel: Bize ve hayatımıza ışık tutmak için var. Adı ‘Allah’ın ışık veren eli’ anlamında. Her ortama, konuya, çözemediğiniz her türlü probleme ışık tutarak çözmenizi sağlar. Unuttuğunuz konuyu da hatırlatır.

Başmelek Sandalfon: Müziğin ve yerine gelen duaların başmeleği. Moraliniz bozuksa, kendinizi yalnız hissediyorsanız onu çağırın. Bilin ki her dua duyulur, her istediğiniz olur. Unutmayın sınır da sizsiniz, engel de...

Başmelek Raziel: Ezoterik (içe ait) sırların başmeleğidir. Allah’ın tahtına en yakın oturan olduğu ve onun tüm sırlarına vakıf olduğu söylenir. Adı ‘Allah’ın sırları’ anlamını taşır. Simyanın, yaratmanın, dönüşümün başmeleğidir.

Başmelek Raguel: ‘Allah’ın arkadaşı’ anlamına geliyor. İlişkileri şifalandırır, ortama huzur getirir. İyi gitmesini istediğiniz ilişkilerde, bir tartışma ortamında ya da bir iş toplantısında Raguel’i çağırın. Konunun yumuşak şekilde halledilmesine yardım eder. O anda verdiği tavsiyelere uyun. Susmanız gerekiyorsa, zor da olsa susun.

Başmelek Ceremayel: Affetmenin de başmeleğidir. Affetmeme duygusu vücut için bir zehirdir. Duygusal detoks için Ceremayel’den yardım isteyin.

Başmelek Samuel: Adının anlamı ‘her şeyi gören’. Hayatınızın kaybolan parçalarını bulmanıza yardım eder. Hayatınızın işini, eşini, evini bulmak gibi... Evde bir şey kaybettiğinizde en önemli eşya bulucunuz olabilir.

Başmelek Ariel: Cesarete ihtiyacınız olduğunda Başmelek Ariel’i çağırın. Kalbinizin istediği yolda ilerlemeniz için ihtiyacınız olan cesareti verecektir.

Başmelek Galgiel: Karanlığın olduğu yere ışık tutan melek. Kendinizi çaresiz, karanlıkta hissettiğinizde onu yardıma çağırın. Durumun nasıl değişiverdiğine şaşıracaksınız.

RAKAMLAR VE MESAJLAR

1: Düşüncelerine dikkat et, çünkü şu anda düşüncelerinle yaratıyorsun demek.
2: Melekler senin yanında. Hangi anda karşınıza çıktığına dikkat edin, mutlaka gülümseten bir mesajdır.
3: İsa, Buda, Mevlana gibi aydınlanmış üstatların sizinle olduğu, sizinle çalıştığı anlamına gelir. 3 sayısını gördüğünüzde ilk aklınıza gelen kişiyi düşünün. Muhtemelen o insan size yardım ediyor veya bir şekilde size destek oluyordur.
4:Bu işi meleklerine bırak, biz hallediyoruz demek. İçinizi rahat tutun ve o işin en usta ellerde olduğuna emin olun.
5: Doğru yoldasın, bu yaptığını yapmaya devam et, demek. Yani meleklerinizin tavsiye ettiği yolda ilerliyorsunuz ve artık size ‘aferin' diyorlar.
6: Bırak bizlere, bırak Allah halletsin demek. Emin olun ki, her şey tamamıyla olması gerektiği gibi ilerliyor.
7: Bir mucize bekle demek. Sürprizdir. Sadece düşüncelerinizi pozitif yönde tutun ve gerçekten de bir mucize bekleyen. Gelecek çünkü...
8: Bereket sana geliyor, anlamındadır. Her anlamda. Özellikle de finansal anlamda, parasal konularda endişeleriniz varsa ve meleklerinizin tavsiyelerini dinliyor, gerekli adımları atıyorsanız… Merak etme paran gelecek, mesajı anlamını taşıyor.
9: Hayatının amacı üzerinde çalış anlamına geliyor. Melekleriniz 9 rakamı ile size ‘oyalanmayı, başka şeylerle uğramayı bırakın, yaşam amacınız yönünde yapmanız gereken her ne ise, onu şimdi yapın’ diyorlar.
0: Allah seni seviyor demek. Kendine, yaptıklarınıza güvenmeniz gerektiğinde karşınıza çıkabilir bu sayı. Kaynak : Beki İkala Erikli
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yaşama Sanatı

Mutluluk için 5'li mucize

Mutluluk için 5'li mucize Time dergisi tarafından dünyanın en iyi 50 internet sitesi arasında gösterilen psikoloji sitesi psychcentral.com mu...

Çakralar bizi nasıl etkiler?

Çakralar bizi nasıl etkiler? Vücudumuzda enerji merkezi olarak adlandırılan 7 ana çakra olduğu kabul edilir. Zihinsel, ruhsal ve bedensel sağlığ...

KATALOGLARIMIZ

PRATİK BİLGİLER


BEN BİR GÖKKUŞAĞI ÇOCUĞUYUM10/Kasım/2016

GÜZEL SÖZLER

Akılsızlar hırsızların en zararlılarıdır: Zamanınızı ve neşenizi çalarlar.
GOETHE

İSTEKKART

SİYAH ELMAS


DEĞERLİ TAŞLAR

PARİ YAZARLAR

TIKLA OYNA


GALERİ

GOOGLE ÇEVİRİ

Çeviri

ZÜMRÜT


Arismedya.com © 2010 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu
www.arispirlanta.com - www.arisdiamond.com - www.arisevlilik.com - www.aris.com.tr