Ariş Medya - Pırlanta ve Mücevher Portalı

BURÇLAR VE TAŞLAR


GELİNLERE ÖZEL


ÜYE GİRİŞŞifremi Unuttum Üye Ol

CANIM ANNEME


ELMAS HAKKINDA


HABER ARA


Gelişmiş Arama

DİĞER SİTELERİMİZ

 
E-Ticaret:
  arispirlanta.com
  arisdiamond.com


Kurumsal Sitemiz:
  aris.com.tr

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

MELEKLER KAHVESİ


ANKET

En çok kullandığınız takı hangisidir?

Tüm Anketler

VİDEO ARA


BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber listemize kaydolarak tüm yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.
Mücevherin de mühendisi olacak

Mücevherin de mühendisi olacak

Tarih 14/Temmuz/2010, 17:05 Editör Cihan

Önümüzdeki dönemde 100 bin metrekarelik bir kampüse geçmesi planlanan İstanbul Ticaret Üniversitesi, iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun yeni ve farklı bölümler açacak. Yeni bölümler arasında mücevherat sektörünün de nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayacak Mücevher Mühendisliği bölümü yer alacak.

Önümüzdeki dönemde 100 bin metrekarelik bir kampüse geçmesi planlanan İstanbul Ticaret Üniversitesi, iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun yeni ve farklı bölümler açacak. Yeni bölümler arasında mücevherat sektörünün de nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayacak Mücevher Mühendisliği bölümü yer alacak.

İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan Mücevher Mühendisliği Bölümü ile ilgili son durum İstanbul Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda görüşüldü. Tüm sektör mensuplarının bir araya geldiği toplantıda, kurulacak bölümün içeriği hakkında akademisyenler ve firma sahipleri görüş alışverişinde bulundular. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde kuyumculuk ve mücevherat alanında bölüm açılması konusunda yoğun talep olduğunu söyleyen İTO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sungurlu, “Bizler kuyumculuğun Türkiye’deki lokomotif sektörlerden biri olduğunu, ciddi anlamda ihracata katkıda bulunduğunu ve istihdam sağladığını biliyoruz. Bunu üniversitemize anlattık. Onlar da doğru buldular ve değerlendirdiler. Aslında bu, uzun zamandır gündemde olan bir konu. Hem arkadaşlarımızın hem de akademisyenlerimizin uzun süren çalışmalarından sonra bu noktaya geldik.” diye konuştu. Sungurlu, sektörün bu bölüme ihtiyacı olduğunun altını çizerek, “Buradan sektörle ilgili Ar-Ge, döküm, taş, metal, işletme ve hukuk gibi alanlarda bilgi sahibi olan tam donanımlı üretim yöneticileri mezun edilecek. Ayrıca bizim sektörümüzde insanlar genellikle çıraklıktan gelerek tecrübe kazanıyor. Çoğunlukla bu iş babadan oğula yapılıyor. Dolayısıyla üniversite eğitimi alan gençlerimizin bu sektöre kazandırılması hepimiz için bir avantaj olacak.” dedi.

Meslek liselerinin araç gereç ihtiyacına da değinen Sungurlu, “Öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle yerinde konuşarak üç okulumuza projektör, akıllı tahta ve bilgisayar aldık. İTO olarak Muhsin Ertuğrul Çıraklık Merkezi’ne tam teşekküllü bir mücevherat atölyesi kurduk. Buradan mezun olacak gençlerimiz daha verimli eğitim alacaklar. Kadırga Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin de model maker makinesi yoktu. İTO sıfır bir makine alarak teslim etti” şeklinde konuştu.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Okullardan

Kuyumculuk Lisesi yeni dönemde açılacak

Kuyumculuk Lisesi yeni dönemde açılacak Türkiye ' de ilk kez, sadece kuyumculuk eğitimi verecek olan TOKİ Kuyumculuk Meslek Lisesi , 2011- 2012 eğitim ...

Ariş üniversitelilerle buluşmaya devam ediyor

Ariş üniversitelilerle buluşmaya devam ediyor Mücevher sektörünün 100 yıllık markası Ariş, sektör ve eğitim kurumları işbirliğini sürdürüyor. Yaklaşık iki yıldı...

KATALOGLARIMIZ

PRATİK BİLGİLER


BEN BİR GÖKKUŞAĞI ÇOCUĞUYUM10/Kasım/2016

GÜZEL SÖZLER

Hiç yanlışlık yapmayan biri, hiçbir iş yapmamış demektir.
Edward J. Phels

İSTEKKART

SİYAH ELMAS


DEĞERLİ TAŞLAR

PARİ YAZARLAR

TIKLA OYNA


GALERİ

GOOGLE ÇEVİRİ

Çeviri

ZÜMRÜT


Arismedya.com © 2010 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu
www.arispirlanta.com - www.arisdiamond.com - www.arisevlilik.com - www.aris.com.tr