Ariş Medya - Pırlanta ve Mücevher Portalı

BURÇLAR VE TAŞLAR


GELİNLERE ÖZEL


ÜYE GİRİŞŞifremi Unuttum Üye Ol

CANIM ANNEME


ELMAS HAKKINDA


HABER ARA


Gelişmiş Arama

DİĞER SİTELERİMİZ

 
E-Ticaret:
  arispirlanta.com
  arisdiamond.com


Kurumsal Sitemiz:
  aris.com.tr

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

MELEKLER KAHVESİ


ANKET

En çok kullandığınız takı hangisidir?

Tüm Anketler

VİDEO ARA


BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haber listemize kaydolarak tüm yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.
Tasarlayın, takın, kazanın…

Tasarlayın, takın, kazanın…

Tarih 27/Kasım/2010, 14:23 Editör Cihan

Tasarlamak, kullanmak ve hatta belki de bu sayede bir iş haline getirebileceğiniz takı tasarımı konusunda eğitim veren bazı kurslar ve merkezler...

Günlük yaşamın stresinden uzaklaşmanın, kendini iyi hissetmenin en güzel yollarından bir hobi edinmek. Araştırmalara göre, ilgilenmekten keyif aldığınız, birşeyler yaratabileceğiniz, öğrenebileceğiniz bir hobiniz varsa stresle mücadeleniz daha kolay oluyor. Son yıllarda en çok tercih edilen hobiler arasında takı tasarımı başta geliyor. Malzemenin ve yaratmanın sınırı olmadığı takı tasarımı için haftada sadece birkaç saatinizi ayırmanız yeterli. Tasarlamak, kullanmak ve hatta belki de bu sayede bir iş haline getirebileceğiniz takı tasarımı konusunda eğitim veren bazı kurslar ve merkezler yer alıyor.

Favori Altın Akademisi

Favori’nin İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü işbirliğiyle kuyumculuk sektörünün gelişimi için gereksinim duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla kurduğu Favori Altın Akademisi’nde 6. Dönem Takı Tasarım Eğitimleri 30 Kasım’da başlıyor.

Kayıtların iki hafta daha devam edeceği kursta; takı tasarımına yönelik A’dan Z’ye tüm bilgiler alanında uzman Türk ve İtalyan öğretim üyeleri tarafından veriliyor. Altın Akademisi bünyesinde düzenlenen ve toplam beş ay sürecek eğitimlere kendini geliştirmeye açık ve trendleri takip etmek isteyen herkes katılabiliyor. Eğitimler ilk üç ay Salı ve Çarşamba günleri 09.00-18.00 saatleri arasında İTܒnün Taşkışla kampusünde, sonraki iki ay ise yine Salı ve Çarşamba günleri 13.00-19.00 saatleri arasında Favori Üretim Tesisleri’nde düzenlenecek. Eğitim ücreti 1.500 TL+KDV. Eğtim ücreti üç taksitle ödenebiliyor. İlk taksit kayıt sırasında kalan kısım da iki eşit taksit halinde iki ayda ödeniyor.

Adres: İTÜ Taşkışla Kampüsü Taksim / İstanbul

Favori Altın Akademisi Yalçın Koreş Cad. No : 48 Bölge 4. Kat Güneşli / İstanbul

Tel: 0 212 410 26 26

www.favorialtinakademisi.com.tr

Alef Mücevher Atölyesi

Atölyede mücevher tasarımı ve yapımı eğitimi Yeşim Yüksek tarafından veriliyor. Merkezde çağdaş takı tasarım atölyesi de bulunuyor. Tasarımcı ve kuyumcu ustasından mücevher tasarlamayı öğrenmeye ilgi duyanlar, Teşvikiye’deki sanat atölyesinde mücevher kültürü, geleneği ve sanatından esinlenme fırsatı buluyorlar. Katılımcılar, atölye çalışmaları sırasında Alef’in zengin arşivinden yararlanabiliyor. Uluslar arası kitaplar ve dergiler inceleniyor, markalar mercek altına alınıyor, trendler konuşuluyor. Alef öğrencileri takılarıyla kendilerini özgün yollarla ifade etmeyi öğteniyorlar. Haftada 1 gün atölye çalışması Salı, Perşembe veya Cumartesi 12.00-18.00 saatleri arasında veriliyor. Aylık ücret 420-550 TL.

Adres: Hacı Emin Efendi Sok. 4/A Teşvikiye / İstanbul

Tel: 0 212 241 35 58

www.alefgaleri.com

Mahrec Sanatevi

Kapalıçarşı, büyülü havasıyla mücevher aşıklarını yüzyıllardır cezbeden bir çekim merkezi. Mahrec Sanatevi; Kapalıçarşı’nın yanıbaşında mücevher tasarlamak isteyenleri usta-çırak ilişkisi içinde, geleneksel bir öğrenim sürecine davet ediyor. Kuyumculuk mesleğine sahip çıkmayı amaçlayan ünlü usta Hraç Arslanyan’ın da kurucuları arasında bulunduğu Mahrec Sanatevi; atölye, tasarım ve vitrin kuyumculuğu eğitimleri veriyor. Gerçek bir Kapalıçarşı atölyesinde, gerçek ustalarla çalışmanın zevki ve kuşaktan kuşağa aktarılacak bir deneyim burada sizleri bekliyor. Hafta içi her gün açık olan atölyenin eğitim ücretleri; haftada bir tam gün sabah 09.30-16.30, aylık 500 TL. Haftada bir yarım gün 09.30-12.30 ya da 13.30-16.30, aylık 250 TL.

Adres: Molla Fenari Mah. Bab-ı Ali Cad. No: 21 / 2 Eminönü / İstanbul

Tel: 0 212 527 67 31

www.mahrecsanatevi.com

Canşui Tasarım Atölyesi

Kış geldi mi Bodrum durulur, sakinleşir. Kendinize ayıracak bol bol vaktiniz olur.Tasarımcı Cansu Türkdoğan Canşui Tasarım Atölyesi’nde bu sıkıcı günleri hareketlendirmek, hem yeni şeyler öğrenmek hem de öğrenirken bir nevi meditasyon yapmak isteyenler için workshoplar düzenliyor. Çalışma programı ve eğitim saatleri birebir görüşüldükten sonra kişiye özel belirleniyor. Workshop’lar gümüş takı yapımıyla birlikte çeşitli kumaş, deri gibi malzemeler kullanılarak aksesuar tasarımı ve yapımını da içeriyor. İsteğe göre değişse de genel olarak; temel kuyumculuk teknikleri, eskiz çalışmaları, koleksiyon oluşturma, ergonomi, temel alet kullanımı, metal şekillendirme teknikleri, soğuk birleştirme teknikleri, yüzey şekillendirme ve tesfiye, cila, kilit, zincir ve montür yapımı, elindeki malzemeyi en iyi şekilde değerlendirebilme (doğaçlama aksesuar tasarımı) gösteriliyor. Talep olduğu takdirde 7-11 yaş arasındaki çocuklar için de yaratıcılığı geliştirmeye yönelik özel el sanatları eğitimi veriliyor. Haftada üç saat olan kursun ücreti aylık 120 TL.

Adres: Cafer Paşa Cad. No: 52 / 3 Bodrum Ajans Bodrum /Muğla

Tel: 0 252 313 56 66

www.cansui.com

Ekim Sanat Atölyesi

20 yıl önce Bursa’da kurulan Ekim Sanat Atölyesi 12 farklı dalda hizmet verdiği sanat eğtimlerine devam ediyor. Her yaş grubuna hitap eden takı tasarım kurslarının faaliyeti yıl boyunca sürüyor. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki farklı gruba ayrılabilen kursun eğitmenliğini Funda Yıldız yapıyor. Çocuklu anneler; Hobi & Çocuk Drama programında takı tasarımı yaparak yaratıcılıklarını geliştirip yeni hobiler edinirken, 8-13 yaş arası çocuklarıysa drama atölyesinde eğlenceli ve eğitici vakit geçirebiliyorlar. Pazar günlerine özel bu anne-çocuk programı 14.00-16.00 saatleri arasında yapılıyor. Aylık ücret 100 TL.

Adres: Selçukhatun Mah. Beğendi Sok. Gültekin İş Hanı (Heykel Adli Tıp üst sokağı) Osmangazi / Bursa

Tel: 0 224 224 75 57

Atölye Büyülü Dünya

Kedilerinden esinlenerek sıcak cam teknikleriyle “Kedi by Arzu Karcı” markasını yaratan Arzu Karcı, Ankara’da takı ve cama dair aksesuar tasarımı atölyelerini sürdürüyor. Atölyede, sıcak camla çalışma teknikleri ve cam takı yapımı üzerine kurslar düzenleniyor ve füzyon cam, kalıpla şekillendirme, Pate De Verre ve sıcak cam alanlarında Karcı’nın kişisel çalışmaları bulunuyor. Giriş ve ileri seviye için temel atölye; haftada 1 gün, günde 2 saatten toplam 3 ay sürüyor. Atölye özel ders şeklinde ve eğitmenle öğrenci birebir çalışıyor. Ayrıca kurs süresince yapılan tüm cam boncuklar ve çalışmalar kurs sonunda kursiyerlerin oluyor. Aylık ücret kurs boyunca kullanılacak olan her tür malzeme ve ekipmanlar dahil 300 TL.

Adres: Çayyolu Ümitköy / Ankara

Tel: 0537 222 88 00

www.ankaradacamboncuk.blogcu.com

Erguvan Sanat Merkezi

1996 yılında MEB’ye bağlı olarak hizmet vermeye başlayan Erguvan Sanat Merkezi, alanında uzman hocalar eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor. Kursta hafta içi ve hafta sonu sınıflarıyla takı tasarımının yanı sıra çeşitli sanat atölyeleri düzenleniyor. Takı tasarımı atölyesinde; çeşitli boncuklar, metaller, iplikler gibi hazır malzemelerle, çivileme, örme, kristal örme vb teknikler kullanılarak değişik türde takı ve aksesuar tasarımları gösteriliyor. Ayrıca isteyen öğrencilere Mardin ve Midyat yöresine ait gümüş işlemeciliği el sanatlarından olan telkari dersi de program dahilinde veriliyor. Ders günleri; hafta içi Salı veya Perşembe 11.00-13.00 arası; hafta sonu Cumartesi günleri 16.00-18.00 arası. Ücret haftada bir gün için aylık 130 TL. Takı tasarımı ve telkari ücreti; haftada bir gün için aylık 160 TL.

Adres: Altıyol, Süleymanpaşa Sok. Aybek Apt. No:1 / 4 Bahariye / Kadıköy / İstanbul

Tel: 0 216 338 16 38

www.erguvansanat.com

Habertürk Alışveriş
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Okullardan

Kuyumculuk Lisesi yeni dönemde açılacak

Kuyumculuk Lisesi yeni dönemde açılacak Türkiye ' de ilk kez, sadece kuyumculuk eğitimi verecek olan TOKİ Kuyumculuk Meslek Lisesi , 2011- 2012 eğitim ...

Ariş üniversitelilerle buluşmaya devam ediyor

Ariş üniversitelilerle buluşmaya devam ediyor Mücevher sektörünün 100 yıllık markası Ariş, sektör ve eğitim kurumları işbirliğini sürdürüyor. Yaklaşık iki yıldı...

KATALOGLARIMIZ

PRATİK BİLGİLER


BEN BİR GÖKKUŞAĞI ÇOCUĞUYUM10/Kasım/2016

GÜZEL SÖZLER

Hayatın kuralı bu: Ya yanlış zamanlarda doğru insanları karşına çıkarır ya da yanlış insanla zamanını harcatır.
Seneca

İSTEKKART

SİYAH ELMAS


DEĞERLİ TAŞLAR

PARİ YAZARLAR

TIKLA OYNA


GALERİ

GOOGLE ÇEVİRİ

Çeviri

ZÜMRÜT


Arismedya.com © 2010 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu
www.arispirlanta.com - www.arisdiamond.com - www.arisevlilik.com - www.aris.com.tr